Edilkamin-cz » Produkty » Krbová kamna

tlačítka - tlačítko kamna na dřevo.png (originál)tlačítka - tlačítko kamna na pelety.png (originál)

Krbová kamna teplovzdušná využívající proudění vzduchu prostorem mezi topeništěm a vnějším pláštěm krbových kamen. Proudící vzduch je nasáván do tohoto prostoru ve spodní části krbových kamen, proudí prostorem mezi topeništěm a vnějším pláštěm, kde je ohříván. Takto ohřátý vzduch vystupuje v horní části kamen do vytápěného prostoru.
Dle použitého paliva se krbová kamna dále dělí na krbová kamna na dřevo a dřevěné brikety a kamna na pelety.

tlačítka - tlačítko teplovodní kamna na dřevo.png (originál)tlačítka - tlačítko teplovodní kamna na pelety.png (originál)

Krbová kamna teplovodní ( s teplovodním výměníkem) pracující na principu ohřevu vody v teplovodním výměníku, který je součástí topeniště. V zadní části krbových kamen je vstup a výstup topné vody, která proudí v dutém výměníku uvnitř topeniště. Zde je voda ohřívána a následně je rozváděna do rozvodu ústředního topení.
Dle použitého paliva se krbová kamna s výměníkem dále dělí na krbová kamna s výměníkem na dřevo a dřevěné brikety a na krbová kamna kamna s výměníkem na pelty.

Kontrola kotlů v domácnostech

Zákon č. 201/2012 Sb., o ochraně ovzduší, nařizuje, že provozovatel spalovacího stacionárního zdroje na pevná paliva (kamna s teplovodním výměníkem, kotel a krbová vložka s teplovodním výměníkem) o tepelném příkonu od 10 do 300 kW včetně, který je napojen na teplovodní soustavu ústředního vytápění, má povinnost zajistit jednou za dva roky provedení kontroly technického stavu a provozu zdroje přičemž první kontrola musí být provedena nejpozději do 31. prosince 2016.
Více informací zde.


Ceník Edilkamin 2019
v doporučených prodejních
cenách ke stažení.Katalog výrobků Edilkamin
pro rok 2017 ke stažení.
Katalog novinek Edilkamin
pro rok 2018 ke stažení.


Energetické štítky ke stažení

Technologie produktů EdilKamin

www.edilkamin-servis.cz, Facebook: @Edilkaminservis obchodní odd. 606 647 414, 606 267 616